Ze względu na sytuację zagrożenia i podjęcie zdecydowanych kroków mających na celu zatrzymanie szerzenia się koronawirusa SARS-COV-2, sztab kryzysowy z udziałem Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. do odwołania instytucji kultury, filharmonii, oper, teatrów, muzeów, kin oraz szkół, uczelni wyższych i placówek szkolnictwa artystycznego.

Jednocześnie informujemy, że naliczanie opłat w systemie bibliotecznym Prolib zostaje zawieszone.


wtorek, 5 maja 2015

Co się działo w bibliotece w dniach 4 - 7 maja?

  • Majowe spotkania w bibliotece rozpoczęliśmy niespodziewaną wizytą uczniów klasy IV ze szkoły podstawowej na bydgoskich Wyżynach. Uczniowie filię odwiedzili w poniedziałek 4 maja i w trakcie krótkiego spotkania dowiedzieli się gdzie znajduje się nasza placówka, jakie są zasady wypożyczania księgozbioru oraz w jaki sposób mogą stać się jej czytelnikami.

  • Również w poniedziałek do biblioteki na pierwsze spotkanie z książkami przybyła grupa dzieci 4 letnich (grupa Zajączki) z Przedszkola Promyczek. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z biblioteką, dzielnie zmagali się z bajkowymi łamigłówkami, a na zakończenie wysłuchali opowiadania o psie Cliffordzie. 

  • We wtorek rano 5 maja  bibliotekę odwiedziły dzieci 6 letnie (grupa Niedźwiadki) uczęszczające do Przedszkola Promyczek. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki o przyjaźni, która była tematem przewodnim zajęć. Taki właśnie temat został wybrany celowo, gdyż dzieci za chwilę kończą pewien etap w swoim życiu i rozejdą się do różnych szkół. Przedszkolacy uświadomili sobie jak ważną rolę w codziennym życiu pełnią przyjaciele i gdzie i w jaki sposób mogą ich szukać. 
  •  W środę 6 maja w ramach akcji głośnego czytania, opowiadania o przygodach psa Reksia wysłuchały dzieci z grupy 4 z Przedszkola nr 61. 
  • W czwartkowe popołudnie w bibliotece dziewczynki w oczekiwaniu na komputer postanowiły rozegrać mały turniej znanej gry planszowej dla dzieci Grzybobranie.