poniedziałek, 26 września 2016

Cykliczne zajęcia "Piątki w bibliotece"

23 września odbyły się pierwsze zajęcia po wakacjach z cyklu "Piątki w bibliotece". W trakcie takich spotkań mali czytelnicy słuchają różnego rodzaju opowiadań, książek, biorą udział w zajęciach plastycznych lub edukacyjnych. 
Na pierwszym spotkaniu wysłuchaliśmy jesiennego opowiadania w formie teatrzyku kamishibai oraz wykonywaliśmy z korka i kasztanów zawieszki w postaci latawców.

Przy okazji przypominam, że "Piątki w bibliotece" rozpoczynają się o godzinie 15:30, a kolejne spotkanie już 7 października, na które serdecznie zapraszam.



poniedziałek, 19 września 2016

Widzę, słyszę i dotykam - zajęcia edukacyjne

19, 22 i 23 września 2016 roku w naszej filii gościliśmy grupę 3 i 4 z Przedszkola nr 61oraz grupę Zajączki z Przedszkola Pinokio. Nasze spotkania z pięciolatkami poświęciliśmy zmysłom i tak dzieci poznały zmysł: smaku, węchu, dotyku, słuchu i wzroku. Przedszkolacy w trakcie spotkania rozpoznawali:
  • za pomocą dotyku czy woda w słoiczkach jest ciepła czy zimna, 
  • za pomocą słuchu różne odgłosy np. zgniatania papieru, grzechotki czy szeleszczenia woreczka,
  • za pomocą węchu zapach kremu, cebuli,  selera czy czekolady.
Podczas zajęć mieli także okazję na podstawie książki pt. "Dotyk Geniuszu" poznać twórcę alfabetu Braille oraz jak wygląda alfabet umożliwiający zapisywanie i odczytywanie tekstów osobom niewidomym.



środa, 14 września 2016

Głośne czytanie w Przedszkolu nr 49

14 września 2016 roku Pani Agnieszka z biblioteki została zaproszona do Przedszkola nr 49, aby w grupie Żabek przeczytać książeczkę. Na powitanie czterolatki zaśpiewały piosenkę, potem opowiedziały jak spędzają czas w przedszkolu i wysłuchały opowiadania pt. "Tupcio Chrupcio. Przedszkolak na medal". 

czwartek, 8 września 2016

Sześciolatki w bibliotece

8 września 2016 roku bibliotekę po wakacyjnej przerwie odwiedziły dzieci z grupy Pigusie z Przedszkola Sezamkowego nr 1. Sześciolatki podczas zajęć przypomniały sobie kodeks przedszkolaka oraz wysłuchały opowiadania o Misiu Uszatku, a w nagrodę za ładną pracę otrzymały kolorowe przypinki.


poniedziałek, 5 września 2016

Literobrazki – V Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci


TĘSKNILIŚCIE? MY TEŻ – DLATEGO MAMY DLA WAS JESZCZE WIĘCEJ LITEROBRAZKÓW!

TYM RAZEM FESTIWAL ZAGOŚCI W ZAKAMRKACH BIBLIOTEKI JAKO CYKL WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ.

Z AUTORAMI I ILUSTRATORAMI SPOTKAMY SIĘ:
10 i 11 WRZEŚNIA, 8 PAŹDZIERNIKA, 19 LISTOPADA oraz 3 GRUDNIA BR.

 
 

TYLKO WE WRZEŚNIU DARMOWE ZAPISY DO BIBLIOTEKI!


Lubisz czytać książki, a może wolisz audiobooki? Pasjonujesz się filmem czy muzyką? Zapisz się do biblioteki!
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy ogłasza akcję promocyjną „Wrzesień z darmową kartą biblioteczną”.
Skorzystaj z naszej akcji i dołącz do grona czytelników Biblioteki. Odbierz darmową kartę biblioteczną, a wraz z nią dostęp nie tylko do tradycyjnego księgozbioru, ale również do zbiorów multimedialnych, platformy IBUK.Libra oraz Legimi. W ofercie Biblioteki znajdują się również ciekawe spotkania autorskie, dyskusje o książce, prelekcje, koncerty.
Karta biblioteczna daje również możliwość korzystania z programu ProKultura http://www.biblioteka.bydgoszcz.pl/prokultura/, w ramach którego oferujemy zniżki na koncerty, przedstawienia, wystawy.
Po kartę zgłoś się do Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 lub do wybranej filii osiedlowej.
Wykaz  adresowy filii bibliotecznych dostępny jest na stronie:  http://www.biblioteka.bydgoszcz.pl/filie-wimbp/

czwartek, 28 lipca 2016

Zajęcia plastyczne dla dzieci

28 lipca 2016 roku w bibliotece odbyły się zajęcia plastyczne dla dzieci spędzających wakacje w domu. Spotkanie rozpoczęło się od rozwiązania krzyżówki, której hasłem była nazwa naszego miasta, a potem wykonywaliśmy kwiaty z krepy oraz makaronu.


wtorek, 26 lipca 2016

Poznajemy bydgoskie zabytki - gra planszowa

26 lipca 2016 roku miały miejsce zajęcia wakacyjne dla dzieci. Mali uczestnicy, dzięki specjalnie przygotowanej grze planszowej, poznali zabytki naszego miasta. W grze ujęte były pola, które wymagały umiejętności układania puzzli czy rozwiązywania zagadek na temat Bydgoszczy. Dodatkowo po skończeniu gry dzieci wykonywały filcowe zakładki do książek.


czwartek, 21 lipca 2016

Zajęcia edukacyjne

20 lipca 2016 roku starsze dziewczynki poznawały zabytki naszego miasta układając puzzle oraz grając w grę "Bydgoski Węzeł Wodny".

Zajęcia plastyczne

21 lipca 2016 roku w naszej filii odbyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których dzieci wykonywały filiżanki z kolorowego papieru.


wtorek, 19 lipca 2016

Malowanie na szkle

19 lipca 2016 roku w bibliotece odbyły się zajęcia wakacyjne pt. "W Bydgoszczy się urodziłam i tu mieszkam". Uczestnicy spotkania zapoznali się z historią herbu naszego miasta, a potem malowali go na szkle od antyramy farbami.