wtorek, 21 kwietnia 2020

#NieZostawiamCzytelnika

Dziś przedstawiam Wam książkę, która pochodzi z serii norweskich kryminałów dla dzieci. Czy już wiecie jaką pozycję mam na myśli? Tak super odgadnęliście tę zagadkę.
To książka z serii Biuro Detektywistyczne nr 2 mająca tytuł „Operacja burzowa chmura”. To drugi tom przygód małych detektywów: dziewczynki Tiril i chłopca Olivera.
W tej części opowiadania dzieci spędzały wakacje w swoim mieście – Elvestad. I co robią, aby zapełnić sobie wolny czas? Znajdują sprawę, którą należy rozwiązać. W rozwikłaniu zagadek dzieciom pomaga pies Otto, który nie raz okazuje się małym pomocnikiem. Wkrótce dzieci dowiadują się, że z magazynu piekarza Monsena znikają drożdże. Niestety nie jest to jedyna zagadka.
Kto był złodziejem i dlaczego kradł? Ja wiem, a Wy….?
Jorn Lier Hors dzięki dużej czcionce i podziale na rozdziały sprawił, że książkę czyta się jednym tchem. Wartka akcja czyni opowiadanie bardzo tajemniczym i sprawia, że czyta się je do końca.  Ilustrator książki Hans Jorgen Sandnes dzięki kolorowym ilustracjom uczynił książkę jeszcze bardziej interesującą i przyciągającą oko młodego czytelnika.
„Operacja burzowa chmura” to książka godna polecenia dla małych detektywów chcących rozwiązywać zagadki.